Schrack Technik s.r.o.
 • Rýchle správy na každý deň

  Naša firma, naše produkty a naše vízie sa neustále dynamicky vyvíjajú. Pripravili sme pre Vás stránku s najnovšími informáciami, aby Vám nič neuniklo. Sledujte nás a využite najnovšie produkty značky Schrack pre dosiahnutie stanovených cieľov.

Október 2022

20.10. Núdzové svietidlá s vymeniteľnou šošovkou NLILDK423S

Núdzové svietidlá NLILD sú teraz dostupné aj s vymeniteľnou šošovkou s asymetrickým alebo symetrickým vyžarovaním pod jedným objednávacím číslom NLILDK423S. Ak potrebujete na stavbe svietidlo zapustiť stačí si k nemu dokúpiť adaptér a namontovať do stropu SDK.

Tento najnovší model so série ILD je vybavený modernejšou batériou LiFePO4.

Svietidlo v eshope

September 2022

Zelená domácnostiam nám dala zelenú!

Fotovoltický panel PVM44150-S je na zozname oprávnených zariadení získať podporu na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Viac informácií na stránke zelená domácnostiam

Zoznam oprávnených zariadení

Fotovoltický panel v eshope

August 2022

30.8. Podlahové škatule ET108 pre prístroje radu Visio 45

Novinkou v našom sortimente sú podlahové škatule s vylepšeným dizajnom a konštrukciou. Vďaka novému riešeniu s naklonenou lištou smerujú prístroje do vnútra škatule. Zaujímavou výhodou je možnosť zapojenia väčšieho napájacieho adaptéra do zásuvky a škatule dvierka sa dali stále zavrieť.
Škatule pozostávajú z inštalačného boxu, montážnej vložky s rámikom pre prístroje a horného krytu. V prípade verzie bez inštalačného boxu sú horné kryty vybavené nastaviteľnými nožičkami.

Do montážnej vložky s rámikom si môže používateľ namontovať ľubovoľný rámik a prístroje s modulárneho sortimentu Visio 45.

Všetky veľkosti a viac informácií nájdete priamo na eshope.

16.8. Nástenné 19" dátové rozvádzače IP55

Náš sortiment dátových rozvádzačov S-RACK 19'' bol doplnený o rozvádzače IP55 pre použitie v interiéri aj exteriéri. Rozvádzače IP55 (DTWI) sú určené predovšetkým pre priemyselné aplikácie. Interiérový variant je vďaka krytiu IP55 vhodný do polootvorených oblastí, ako sú továrne, sklady, prístrešky bez priameho dažďa. Exteriérový variant je vďaka svojej povrchovej úprave odolný proti dažďu, snehu, prachu aj striekajúcej vode. Skrine sú vyrobené z 1,5 mm hrubej monoblokovej zváranej konštrukcie s epoxidovým polyesterovým práškovým lakom svetlosivej farby RAL7035, ktorý poskytuje odolnosť proti korózii. Pasívne vetranie je zabezpečené cez filtrované prívody. Možnosť inštalácie ventilátorov pre aktívne vetranie. Po inštalácii ventilátorov alebo filtrov je krytie IP54.

Dátové rozvádzače S-Rack v eshope

 

Júl 2022

20. 7. Zásuvkový modul PDU 19' USMDU

Distribučný modul pre rozdelenie jedného prívodu 16A na 8 výstupov, každý do 4A, jednotlivé výstupy s možnosťou zapnutia/vypnutia miestne alebo vzdialene, zobrazenie na LCD displeji.

Displej zobrazuje stav každého výstupu, vstupné napätie a prúd, taktiež prúd na výstupoch a aktívne alarmy a ich kódy.

V kombinácii s UPS a modulom pre komunikáciu môže byť dobrým a spoľahlivým riešením pre kritické zálohovanie malých záťaží.

Zásuvkový modul v eshope

6.7. Rozvodnice TOPO pre sieťové komponenty

Predstavujeme Vám úplne nové rozvodnice pre sieťové a multimediálne aplikácie vyrobené z bezhalogénových plastov.

Vhodné pre Vašu stavbu alebo projekt vo variantoch 3, 4, 5 radové a so šírkou pre max. 12 a 18 modulov.

Štandardnou výbavou každej skrine je perforovaný montážny panel pre sieťové komponenty.

Rozvodnice TOPO v eshope

 

Jún 2022

23.6 Rozšírenie série nástenných dátových rozvádzačov S-RACK 19''

Prinášame Vám nový produkt z uvedenej série primárne určený pre SoHo (Small office Home office) malé kancelárie, domáce kancelárie (všade tam kde je potrebné zabezpečiť profesionálne riešenie na malom priestore).

Vďaka svojej malej hĺbke sa používa na uskutočnenie horizontálnych vedení štruktúrovaných kabeláží aplikovaných pre: penzióny, menšie zdravotnícke zariadenia, laboratóriá, či bytové jednotky.

 • Farba: RAL7035 svetlá sivá
 • Uhol otvárania predných dverí je až 80°
 • Jednotky použiteľnej výšky: 3U vpredu + 2U vzadu
 • Výška: 475mm
 • Šírka: 500mm
 • Hĺbka: 145mm
 • Stupeň ochrany: IP20
 • Maximálna nosnosť: 40kg
 • Štruktúra skrine:
 • 1,5 mm pozinkovaná oceľová zadná stena
 • Predná časť s elektrostatickou práškovou povrchovou úpravou s hrúbkou 1,2 mm
 • Dvierka zabezpečené zámkom a polykarbonátovým priehľadom na monitorovanie aktívnych prvkov.

Rozvádzač v eshope

 

Máj 2022

30.5. LED napájač s funkciou núdzového svietenia (3h) pre LED svietidlá 

Nový núdzový modul LED 3h SC s automatickou kontrolou pre napájanie svietidiel pri strate napätia. Maximálny príkon LED svietidla pritom nesmie byť vyšší ako 4VA. Modul obsahuje moderné LiFEPO4 batérie a na výstupe môže pracovať s napätím až 60V DC.

LED napájač v eshope

 

18.5. Stojanový infračervený ohrievač

Nový infračervený ohrievač s diaľkovým ovládaním a s Bluetooth s výkonom 2000W je elektrický ekvivalent pre plynové ohrievače vhodné na vašu terasu alebo do zimnej záhrady. Nábeh tepelného ohrevu je takmer okamžitý a vďaka diaľkového ovládania alebo Bluetooth mobilnej aplikácie ho môžete ovládať (zapnúť, vypnúť, stlmiť a časovať) aj na diaľku z pohodlia Vášho kresla.

Stojanový ohrievač v eshope

11.5. Núdzové svietidlá KWI

Predstavujeme Vám našu novú univerzálnu sériu núdzových svietidiel KWI, ktorá by mala v budúcnosti úplne nahradiť rad KWW/KWD. Najzaujímavejším variantom je typ NLKWIC049E s výkonom 9,4 W a svetelným tokom až 1050 lm.

Výhody série KWI:

 • High-Power LED, 4x 1W ERT alebo 6x 1W ERT
 • Krytie IP65
 • Skrutkové upevnenie krytu = jednoduchá montáž
 • Použitie ako smerové alebo bezpečnostné
 • S vlastnou batériou a autotestom SC alebo pre centrálne napájanie
 • Verzia NLKWICC33S do nízkych teplôt až -30°

Svietidlo v eshope

 

Apríl 2022

27. 4. Nové snímače dymu/tepla/oxidu uhoľnatého Ei Electronic

Do nášho sortimentu snímačov dymu sme pridali vysoko kvalitné snímače Ei Electronic, ktoré sú na trhu už dobre známe. Snímače je možné namontovať samostatne alebo pomocou príslušenstva bezdrôtovo prepojiť do celistvého systému (až 12 prístrojov). Medzi príslušenstvo patrí aj 230V relé pre spínanie externých zariadení v prípade spustenia alarmu.

Viac informácií na tému

Snímače Ei electronic v eshope

Marec 2022

8. 3. Priemyselné relé RXT

Do sortimentu nám pribudla nová séria relé RXT, ktorá nahradí súčasnú sériu XT. Pribudli aj nové pätice, ktoré sú vhodné pre doplnkové moduly YRS. Relé sú dostupné v 1- a 2-pólovom prevedení a prepínacími kontaktami.

Relé RXT v eshope

Technické vlastnosti relé

Február 2022

21.2. Optické boxy na DIN lištu

V ponuke komponentov pre sieťové aplikácie sme do oblasti optickej kabeláže doplnili „Optické boxy na DIN lištu:

 • Optické vane na DIN lištu HSELSXXXLR Obsahujú pigtaily a spojky .
 • Počet vlákien : 4 , 8 , 12
 • Konektory : LC , SC
 • Kategórie : OM2 , OM3 , OM4 , OS2

Boxy na DIN lištu v eshope

Január 2022

24. 1. Domové rozvodnice BK085 vo verzii s dymovými dverami

Rozširujeme našu ponuku rozvodníc AMPARO BK085 pre silové a sieťové aplikácie.

Tentokrát sa jedná o nové typy s priehľadnými dverami pre 1x12, 2x12, 3x12TE. 

Pre dokončenie rozvodnice je potrebné kombinovať rám s montážnou vaňou do sadrokartónu alebo muriva.

Rámy Amparo s transparentnými dverami v eshope

December 2021

20. 12 Inštalačné konštrukcie Modul 2000 pre radové skrine AC/KC

Inovovali sme už opäť. Inštalačné konštrukcie M2000 si môžete teraz objednať a namontovať do skríň AC/KC v úplne novej a na mieru ušitej verzii. Kompletné vložky pre skrine s výškou 2000mm a šírkou 600 / 800 / 1000 / 1200mm. Nikdy to nebolo jednoduchšie, preto neváhajte a nakupujte ich cez náš eshop.

Kompletné konštrucie M2000 do AC/KC v eshope

November 2021

15. 11. Zvodiče Ecotec T2 so šírkou len 18mm (1TE)

Najnovšie zvodiče prepätia už nemusia zaberať toľko miesta v rozvádzači. Objavte spolu s nami sériu ECOTEC, náš prvý zvodič prepätia ktorý má v jednom module so šírkou 18mm ukryté až dva póly. Variant 1+1 (sieť TT)  alebo 2+0 (sieť TNS) majú šírku iba ako jednopólový istič. Verzie pre trojfázové použitie (2+0, 3+1, 4+0) nie sú na tom o nič horšie a majú šírku iba 36mm.

Zvodiče Ecotec v eshope

Október 2021

28. 10. Nový obmedzovač nábehového prúdu pre LED svietidlá

Nábehové prúdy LED svietidiel a svetelných zdrojov, ktoré sú uvádzané rádovo v desiatkách až stovkách násobku menovitého prúdu, výrazne ovplyvňujú kvalitu siete a životnosť komponentov v inštalácii. Obmedzovače nábehového prúdu sú preto užitočným doplnkom svetelných okruhov každej elektroinštalácie. Úplnou novinkou v našom portfóliu je obmedzovač nábehového prúdu od spoločnosti Mean Well.

Obmedzovač nábehového prúdu LIMWICL16R

18. 10. Nabíjacie stanice CION Schrack Store Bratislava

Na parkovisku pri Schrack Store v Bratislave sme uviedli do prevádzky nabíjacie stanice i-Charge CION PublicSemi-Public. Pre našich zákazníkov sú dostupné na nabitie vozidla úplne zadarmo počas návštevy našej pobočky.

Vďaka stanici Public je možné si vyskúšať aj mobilnú aplikáciu ChargeUP, určenú pre koncových užívateľov, vďaka ktorej sa ku stanici môžete navigovaťspustiť nabíjanie. Naši zaškolení zamestnanci Vám radi ukážu ich funkcie a tiež Vám poradia pri výbere nabíjacej stanice.

Nabíjacie stanice CION v eshope

Článok - online nabíjacie stanice

September 2021

7. 9. Nové núdzové svietidlá zo série AG

Sortiment núdzových svietidiel série A., ktoré vyhrali cenu German Design Award 2018, sme rozšírili o svietidlo NLAGD*09EL v bielom, antracitovom prevedení a prevedení s farbou nerezu. Tieto svietidlá disponujú pozorovacou vzdialenosťou 50m, vďaka čomu sú vhodné do väčších hál alebo recepcií. 

Svietidlá NLAGD*09EL v eshope

August 2021

3. 8. Dátový kábel Cat. 7 v B2ca

Na sklad v rakúskom Achau sme prijali nové dátové káble S/FTP Cat.7. Konkrétne sa jedná o nasledujúce typy 4x2xAWG23/1 v modrej farbe: HSKP423BB5, HSKP423BB1, v oranžovej farbe: HSKP423BN5, a typ 2x(4x2xAWG23/1) s modrým plášťom: HSKP823BB5

Dátové káble S/FTP Cat.7 v eshope

Júl 2021

19. 7. Cena verejnosti VISIO 2020 pre Pradiareň 1900

Každoročne udelovanú cenu VISIO časopisu Eurostav za najvýraznejší čin v oblasti udržateľnej architektúry a výstavby dostala Priadiareň 1900 od YIT Slovakia, do ktorej sme dodávali centrálny batériový systém (CBS).

Odkaz na celý článok

19.7. Svietidlá do potravinárskeho priemyslu

Priemyselné prachotesné svietidlá Linda a svietidlá lištového systému Linux je možné použiť v potravinárskom priemysle.

Certifikát bol vydaný autorizovanou osobou DQS CFS GmbH, Frankfurt, Nemecko.

Svietidlá Linda v eshope

Svietidlé Linux v eshope

10. 7. Modul 2000 3S H100 - do sadrokartónových stien 

Modulárny stavebnicový systém s hĺbkou len 100mm, ktorý je vhodný do dutých (sadrokartónových) stien. 

 • Trojstupňový systém: 1 montážna váňa - 2 inštalačná vložka - 3 rám s dverami
 • Kompletne inštalačné vložky v e-shope
 • Dostupné vo veľkostiach od 2-12K (4x21TE) až po 3-24K (8x33TE)

Viac informácií o téme

Odkaz do eshopu na produkty

7. 7. Poslali sme newsletter s témami:

 • Konfigurátor zvodičov bleskového prúdu a prepätia Schrack Protect
 • Rýchle správy na každý deň

 

Jún 2021

10. 6. Rozširujeme ponuku UPS Sentryum USS3 o 30 a 40 kVA

Efektívna séria beztransformátorových on-lineových záložných zdrojov Sentryum, ktorá sa vyznačuje schopnosťou pokryť potreby malých dátových centier alebo pre kritické zálohovanie. Výrazná úroveň v preťažiteľnosti a veľká skratová odolnosť sú zárukou maximálnej dostupnosti a spoľahlivosti.

Teraz sú dostupné už aj vo výkonových verziách do 30 alebo 40 kVA/kW a preto vhodné pre stredne veľké aplikácie.

Viac informácií o téme

Odkaz do eshopu na produkty

 

Máj 2021

13. 5. Nové svietidlá Maia LED a KARO 2

Predstavujeme najnovšie svietidlá pre Vaše projekty. Séria Maia LED sú kruhové svietidlá s efektívnym zdrojom 100lm/W vo verzii 18/24 W alebo 24/30W. Oba varianty majú voliteľnú aj farbu svetla na 3000 alebo 4000K. Tento bonus sa pomaly stáva štandardom pre takéto typy svietidiel.

Inovovali sme aj svietidlá so série KARO II a ponúkame ich vo verzii s objímkou 1xE27 alebo 2xE27. Menšie svietidlo má priemer 280mm a dajú sa v ňom použiť LED žiarovky A60 s výkonom max. 20W, variant 2x20W má priemer 340mm. Dizajn ostal zachovaný.

Svietidlá série Maia LED v eshope

Svietidlá série Karo II v eshope

1. 5. Motorové spínače BE2 do 80A a spínače BE2P

Konečne Vám môžeme predstaviť nové motorové spínače CUBICO s ochranou pre menovité prúdy od 16 do 80 A v konštrukčnej veľkosti 1. Majú pevnú vypínaciu spúšť nastavenú na 14x In a vypínaciu schopnosť do 17,5kA.

Druhou skupinou motorových spínačov je typ BE2P s tlačidlovým ovládaním ON/OFF pre motory od 0,16 až do 25 A. Sú to trojpólové ochranné a istiace prístroje s pevne nastavenou vypínacou spúšťou s možnosťou zabudovanie do skrinky s núdzovým vypínačom BE2ZBE00.

Odkaz do eshopu na produkty

 

Apríl 2021

30. 4. Nové svietidlá v sortimente EGLO

Sortiment svietidiel sme doplnili o najnovšie modely výrobcu EGLO.

Svietidlá pre vašu kanceláriu, dom, byt, tiež produkty so zaujímavým dizajnom pre hotely, penzióny a reštaurácie

Odkaz do eshopu na produkty

29. 4. Dátové skrine S-Rack – nová generácia – nové možnosti

Nové 19" dátové rozvádzače série S-RACK stojanové rozoberateľné a nástenné s inštaláciou pomocou závesnej zadnej steny sú určené pre ukončenie slaboprúdových rozvodov štruktúrovanej kabeláže ale aj integrovaných rozvádzačov.

Odkaz do eshopu na produkty

 

29. 4. poslali sme newsletter s témami:

 • Poistkové systémy - rozdelenie a typy poistiek
 • Núdzové svietidlá dizajn EE

26. 4. Fotovolticke panely TrinaSolar Honey M375W HalfCut - PVM93750-P

Fotovoltické panely sa neustále zlepšujú z hľadiska výkonu a účinnosti. Náš sortiment fotovoltických systémov sme tentokrát rozšírili  o nové monokryštalické panely s vysokým výkonom až 375W čo znamená že na 1kWp stačia už len 3 solárne panely.

Odkaz do eshopu na produkty

15. 4. Nová technická norma STN EN IEC 62485-2

Bezpečnostné požiadavky na akumulátorové batérie a inštalácie batérií. Časť 2: Stacionárne batérie.

Nahradila od 1.4.2021 starú normu STN EN 50272-2:2003, podľa ktorej sa počítajú parametre odvetrávania priestoru, v ktorom sú batérie prevádzkované.

Naše návrhy pre definovanie parametrov prostredia budú odteraz počítané v zmysle týchto nových požiadaviek.

14. 4. Spustili sme webináre ....

S veľkou radosťou oznamujeme, že už aj my začíname s tvorbou webinárov pre našich zákazníkov ale aj pre širokú odbornú a laickú verejnosť. Postupne budeme zverejňovať videá na rôzne témy v rozsahu 15 – 30 minút. Vaše námety nám môžete bez obáv posielať na pm(at)schrack.sk. Tešíme sa na vaše a nápady a vidíme sa na kanáli Schrack Academy Live

Viac informácií o téme

 

Marec 2021

30. 3. Poslali sme newsletter s témami:

 • Výkonové ističe CUBICO MZ
 • Motorové spínače BE5 a BE6

25. 3. Adaptér pre svietidlá NLILD do stropu

Svietidlá série IL sú dodávané ako zapustené do sadrokartónu alebo ako nástenné. Pomocou adaptéra je odteraz možné z každého nástenného núdzového svietidla IL urobiť zapustené.

Odkaz do eshopu na produkty

 

20. 3. Nová brožúra – Ponuka UPS / UPS Sentryum USS3 o 30 a 40 kVA

Vydali sme nový katalóg ... a je k dispozícii na stiahnutie alebo k nahliadnutiu online.

Sortiment sme doplnili o 30kVA a 40kVA varianty UPS Sentryum USS3. Celý sortiment UPS nájdete v nasledujúcom odkaze:

Odkaz do eshopu na produkty

Otvoriť katalóg v PDF

8. 3. Poslali sme newsletter s témami:

 • Núdzové svietidlá dizajn WEF a WAF
 • Analyzátor sietí NA96
 • Nová brožúrka UPS v slovenskom jazyku

5. 3. Nový cenník produktov Schrack Technik

Dňa 16.03.2021 vstupuje do platnosti nový cenník s novými cenami pre produkty našej spoločnosti.

Ceny produktov v cenníku sú platné od 16.3.2021 a sú aktuálne v čase zverejnenia. Do vydania ďalšie nového súhrnného cenníka si vyhradzujeme právo na ich ďalšiu zmenu.

Situácia s cenami surovín vo svete a aj u nás je vzácne komplikovaná. Ceny kovov ale aj ropy sa neustále menia a dosahujú rekordné hodnoty. To je hlavný dôvod, prečo sme nútení ceny pribežne upravovať. Ak chcete mať vždy aktuálne ceny, tak Vám odporúčame využívať hlavne náš eshop alebo sa pravidelne informujte u našich obchodných zástupcov.

 

 

Február 2021

26. 3. Poslali sme newsletter s témami:

 • Infračervené panely a inteligentné ovládanie SALUS
 • Snímače dymu Cyrus

25. 2. Prúdové chrániče s nadprúdovou ochranou Amparo 10kA

Prúdové chrániče s nadprúdovou ochranou so série Amparo už aj so skratovou odolnosťou 10 kA.

Pozor! Tieto prístroje majú svorku pre pripojenie nulového vodiča na pravej strane.

Amparo AK 10 kA sme už dlho očakávali a preto nás veľmi teší, že začiatkom leta budeme mať skladom dostatočné množstvá, aby sme mohli vyhovieť požiadavkám našich nedočkavých zákazníkov.

Viac informácií

Odkaz do eshopu na produkty

 

 

15. 2. Zvodiče pred elektromer

Najúčinnejším miestom pre ochranu citlivých elektrických zariadení pred účinkami bleskových prúdov a prepätí je prechod zo zóny bleskovej ochrany 0 do zóny 1, ktorá je súčasťou nemeranej časti elektroinštalácie. Dodávatelia elektrickej energie povoľujú inštalovanie prepäťových ochrán do elektromerových rozvádzačov pri dodržaní alebo zachovaní niekoľkých technických podmienok.

15. 2.  Poslali sme newsletter s témami:

 • Nabíjacie stanice i-Charge CION (offline)
 • Núdzové svietidlo dizajn K6 

 

Január 2021

22. 1. Univerzálne protipanikové svietidlo K6

Predstavujeme Vám nové univerzálne núdzové bezpečnostné svietidlo s vlastnou batériou K6. Je vybavené modernou LiFePO4 batériou s 5 ročnou životnosťou a dá sa namontovať na povrch alebo zapustiť pomocou adaptéra, ktorý je súčasťou balenia. Výhodou je aj vymeniteľná šošovka, pomocou  ktorej premeníte núdzové svietidlo so symetrickým vyžarovaním (pre otvorené priestory, kancelárie) na svietidlo s asymetrickým svietením hlavne pre chodby.

Viac informácií o svietidle K6 

Odkaz do eshopu na produkty

 

 

15. 1. Analyzátor s galvanicky oddelenými meracími vstupmi NA96+

Pripomíname všetkým zákazníkom, ktorí používajú naše analyzátory elektrických sietí, že ak chcú mať bezpečnejšie zapojenie a mať uzemnené meracie transformátory, aby si z nášho sortimentu vybrali skvelý prístroj na informatívne meranie ale s vysokou presnosťou, model NA96+ s objednávacím číslom MGF39001.

Viac informácií o analyzátoroch siete NA96

Odkaz do eshopu na produkty

5. 1. Nové svietidlá BARAT LED

Do ponuky sme opäť doplnili kvalitný a technicky vyspelý produkt. Nové svietidlo BARAT do výbušného prostredia pre zóny 2 a 22 máme skladom v dvoch verziách s výkonom 46W s  5558 lm alebo 58W s takmer 7000lm čo je 127 lumen/Watt. Pre bližšie technické údaje odporúčame informácie na stiahnutie v našom internetovom obchode.

Odkaz do eshopu na produkty