Nová verzia Schrack Design 2.0

Schrack Design Vám pomôže pri návrhu rozvádzačov podľa STN EN 61439, vytvorí súvisiacu dokumentáciu a uľahčí objednanie vybraných produktov.

Nová verzia Schrack Design 2.0 je už k dispozícií

Objavte s nami komfortnú správu rozvádzačov

Nové funkcie- prehľad

 • Priebežný výpočet oteplenia – teplota je počítaná priebežne a automaticky
 • Vkladanie ventilačného systému - pokiaľ pasívny odvod tepla skrine nestačí, softvér Vám odporučí vhodný ventilačný systém
 • Pomocník pre výpočet oteplenia - 3 jednoduché kroky pre výpočet oteplenia (definícia všeobecných podmienok, zbernice a ventilácie)
 • Jednoduchšie kreslenie schém - cievky a kontakty (napr. pri stýkačoch) s nezávislým zakreslením na rôznych miestach na výkrese
 • Úprava schematických značiek - zmena pozície textu, otáčanie, a pod.
 • Automatické spárovanie čiar pri prechode z výkresu na výkres
 • Jednoduchšia náhrada produktu iným produktom
 • Vloženie a použitie poznámky v popise produktu, vo výkrese a v súpise materiálu
 • Nové výstupné tlačivo - súpis materiálu s popisom, použité produkty s poznámkami
 • Zvýraznenie produktu - Vybraný produkt je (pri čelnom pohľade/ v schéme) vo výbere produktov zvýraznený

Bezpečný a jednoduchý návrh rozvádzačov

Schrack Technik Vám prináša ucelený softvérový balík Schrack Design – nástroj pre návrh rozvádzačov vrátane kompletnej dokumentácie.

Softvér Schrack Design Vám pomôže pri návrhu elektrických rozvádzačov. Ako funkciu navyše Vám umožňuje výpočet oteplenia Vami navrhnutého rozvádzača podľa IEC 60890 a tým splniť požiadavku STN EN 61439 (do 630A) na predloženie nevyhnutnej dokumentácie o oteplení. V databáze programu nájdete viac ako 10.000 produktov.

 

Hlavné výhody softvéru:

 • Návrh podľa STN EN 61439: splňte požiadavku IEC 60890 o tepelných stratách rozvádzača podľa STN EN 61439 (požiadavky tejto normy musia spĺňať všetky nové rozvádzače) - budete na strane pripravených a znalých.
 • Podrobná dokumentácia: všetky potrebné údaje, informácie o projekte a o produktoch a aj typové štítky v jednom dokumente pripravenom k tlači.
 • Jednoduché objednávanie: Vy si zadefinujete výrobky potrebné do rozvádzača a my Vám ich dodáme - jedným klikom pridáte všetky produkty do nákupného košíka.

Stiahnite si softvér do Vášho počítača

Schrack Design si môžete zadarmo stiahnuť z našich webových stránok. Jediná podmienka je aktívna registrácia v Eshope Schrack Technik. Po úspešnej inštalácii sa automaticky aktualizuje produktová databáza vrátane jednotlivých parametrov. Následne je program pripravený k vytvoreniu nového projektu rozvádzača.

V prípade, že nemáte užívateľské konto v Eshope Schrack Technik, prosím vyplňte registračný formulár a zaregistrujte sa

Stiahnuť Schrack Design teraz

Minimálne technické požiadavky:

CPU: 1GHz alebo rýchlejší x86 alebo x64 procesor

RAM: 1 GB pamäti pre x86 alebo 2 GB pamäti pre x64

HDD: 40 Mb miesta

Operačný systém: Windows 7, Windows 8, Vista

Prehliadač: Microsoft Internet Explorer 8, 9, alebo 10; Mozilla Firefox 10.x alebo vyššie verzie; Apple Safari 5 alebo Google Chrome 17.x..

NET Framework: verzie 4.5 alebo vyššie

Hlavné funkcie softvéru Schrack Design

1. Výber produktu

Databáza obsahuje viac ako 10 000 produktov pre rozvádzače. Začnite prázdnou skriňou pre rozvádzač a postupne pridávajte komponenty z databázy, z Vašich obľúbených alebo aj vlastných výrobkov. V zozname si môžete zmeniť potrebné množstvo.

2. Zoznam

S funkciou Zoznam môžete navrhovať aj viacero rozvádzačov. Len malým počtom klikov pridávate produkty, nahrádzate ich a meníte množstvá a môžete si vybrať aj vopred nakonfigurovaný rozvádzač.

3. Návrh čelného pohľadu

Potiahnite symboly a značky pre Váš rozvádzač do okna návrhu. Umiestnite jednotlivé produkty a navrhnite ich rozloženie v rozvádzači pomocou čelných pohľadov.

4. Návrh schémy zapojenia

Zostrojte jednopólovú alebo viacpólovú schému rozvádzača. Vkladajte značky do okna návrhu. Niekoľko prídavných funkcií Vám pomôže pri vytváraní projektu. Napríklad môžete nahradiť výstupy alebo vkladať texty.

5. Výpočet stratového výkonu

Kliknutím na "Stratový výkon" prepočítate či návrh zodpovedá požiadavkám normy alebo je ho ešte potrebné upraviť. Nastaviť sa dajú aj teplota okolia alebo spôsob montáže. Vďaka tomuto výpočtu si môžete byť istý, že rozvádzač bude spĺňať predpísané požiadavky.

6. Tlač dokumentácie podľa STN EN 61439

Len dvomi kliknutiami sa prepracujete k vytlačeniu dokumentácie podľa IEC 890+A1. V dokumentácii pre zákazníkov nájdete čelný pohľad, informácie o toku prúdov, zoznam komponentov a skúšku podľa IEC 890+A1. Dodatočne si môžete pripraviť aj štítok rozvádzača.

7. Exportovať a uložiť

Dokumentácia  rozvádzača sa podľa predpisov musí uchovávať najmenej 10 rokov. Niekoľkými klikmi sa vždy dostanete k zoznamu komponentov a k archívu, ktorý môžete následne exportovať.

NEPREHLIADNITE! Nová funkcia softwaru Schrack Design.

 

V novej verzii softwaru Schrack Design vám prinášame možnosť importu zo súboru CSV. Vyskúšajte túto novú funkciu a uľahčite si prácu!

Pozrite si video o Vašich výhodách pri používaní softwaru Schrack Design

Podpora pri Vašej každodennej práci

Brožúra na stiahnutie

Stiahnite si brožúru o Schrack Designe vo formáte PDF TU.

Naši produktoví špecialisti sú pripravení zodpovedať Vaše otázky!

V prípade detailnejších otázok o softvéri Schrack Design nás neváhajte kontaktovať! Radi Vám pomôžeme. Vaše otázky a pripomienky nám pošlite na e-mailovú adresu digital(at)schrack.sk .

Po spracovaní Vašej žiadosti Vás budeme kontaktovať.

Neprehliadnite!