Schrack Technik s.r.o.
 • 10" SOHO

  10" riešenia štrukturovanej kabeláže pre inštalácie s obmedzeným priestorom

Pasívna štrukturovaná kabeláž, resp. jej rozvadzačová technika, je všeobecne známa. Nástenné a stojanové rozvadzače tvoia neodeliteľnú súčásť produktového portfólia z oblasti dátových produktov. Výber sortimentu je skutočne široký. Štandardné prevedenia, rozoberateľné, serverové, rozvádzače s vyšším krytím, verzie vhodné pre nasadenie do dátových centier, a pod. Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch spravidla nie je problém s miestom a veľkosťou priestoru; logicky sú teda použité rozmerovo vhodné rozvádzače v 10" prevedení.

Ako však postupovať v prípadoch, kedy ukončenie štrukturovanej kabeláže je výrazným spôsobom obmedzené inštalačným priestorom a mnohokrát i samostatná miestnosť pre dátový rozvádzač môže byť problém?

Jednou z možností je využitie 10" prevedení pasívnych a aktívnych prvkov.

Komponenty 10" štrukturovanej kabeláže

 • Datový rozvadzač pre ukončenie štrukturovanej kabeláže
 • Prepojovací panel - patchpanel
 • Napájací panel PDU
 • Ostatné príslušenstvo

Jedná sa o nástenný datový rozvádzač v 10" prevedení. Hodí sa tiež ako hlavný rozvádzač pre menšie siete či rodinné domy a domáce kancelárie (SOHO – Small Office Home Office). Používajú sa tiež ako podružné rozvádzače väčších sietí.

Technické parametre:

 • Nástenné jednodielne prevedenie
 • Stabilná oceľoplechová zváraná konštrukcia
 • Výška:   4, 6 a 9U
  (1U = 44,45 mm)
 • Šírka:    310 mm
 • Hĺbka:   260 mm
 • Maximálna nosnosť: 20 kg
 • Ochrana krytia: IP 30
 • Predné sklenené dvere so zámkom

Rozvádzač je dodávaný kompletne poskladaný vrátane základného montážneho príslušenstva.

Na ukončenie kabeláže vedenej z jednotlivých účastníckych zásuviek sa v dátovom rozvádzači používajú prepojovacie panely – patchpanely. Sú k dispozíci v osadenom prevedení s presným počtom portov pre ukončenie kabeláže alebo v modulárnom prevedení. Modulárne prevedenie prináša výhodu a možnosť ukončenia viacej typov inštalovaných káblov v jednom patchpanely. Môže sa jednať napríklad o metalický dátový kábel, koaxiálny kábel, káble vedúce od audio či video zásuviek a pod. Ukončenie sa v tomto prípade vykonáva pomocou keystone modulov.

10" nosná polička s perforáciou. Vyznačuje sa hĺbkou 150 mm a v rozvádzači zaberie priestor veľkosti 1U.
Je možné na ňu položiť zariadenia o maximálnej hmotnosti 10 kg.

Pre zaistenie napájaných aktívnych prvkov slúži 10" napájací panel PDU. Prevedenie zásuviek môže byť ČSN alebo Schuko (pokiaľ tomu nebránia technické, projekčné a normatívne podmienky). Počet napájacích zásuviek: 3           

Na vyžiadanie je možné tiež pripraviť kompletné riešenia ukončenia optickej a koaxiálnej kabeláže. Ďalej je tiež možné vyberať zo širokej ponuky aktívnych prvkov a dátových prevodníkov. Ich prevedenie a konfigurácia je vždy závislá na konkrétnej požiadavke v rámci danej inštalácie.

K dispozícií pre Vás!

Náš nový katalóg Dátové produkty je Vám k dispozícii na všetkých pobočkách Schrack Technik STORE. Môžete si ho prelistovať aj v pohodlí Vášho domova či kancelárie a to v tlačenej, ako aj v interaktívnej verzii. Doručíme Vám ho samozrejme ZDARMA. 

Stiahnuť v pdf  

 

Mohlo by Vás zaujímať

Integrovaný rozvádzač
Integrovaný rozvádzač

Kompaktné riešenia pre inštaláciu silnoprúdových, slaboprúdových a multimediálnych komponentov.

AMPARO LINE
Amparo line

Predstavujeme Vám novinky z produktovej rady Amparo, ktoré poskytuje úsporné riešenia pre všetky dátové centrá.

Kabelážne systémy na realizáciu TV/SAT rozvodov
Príklad realizácie TV/SAT

Kabelážne systémy na realizáciu TV/SAT rozvodov