Schrack Technik s.r.o.

Každý majiteľ elektromobilu by mal mať svoju vlastnú nabíjaciu stanicu. Nie vždy je ale možné mať pre svoje auto pevne namontovaný wallbox (nástenná nabíjačka) vo vlastnej garáži alebo na vlastnom parkovacom mieste. Aj toto je jeden z dôvodov prečo investovať do mobilnej nabíjacej stanice ICCB (In Cable Control Box). Jedná sa o kábel s komunikačnou a riadiacou jednotkou a vymeniteľnými inteligentnými nástavcami, vďaka ktorým je možné nabíjať z každej štandardnej zásuvky (CEE 16/32, STN, Typ 2). Inteligentná jednotka sa stará o komunikáciu s autom, určuje akým prúdom má prebiehať nabíjanie, stav nabíjania, hodnoty z nabíjania a pod. Samotnú nabíjačku je možné ovládať priamo na nej cez dotykové rozhranie alebo cez mobilnú aplikáciu. Vďaka aplikácii, ktorú je možné pripojiť cez Bluetooth, WiFi alebo GSM (SIM karta) získate ešte viac možností ovládania a funkcií pre nabíjanie.

Nabíjacie stanice ICCB NRGkick v eshope

 • Max. nabíjací výkon 22kW
 • Variant s 5m alebo 7.5m káblom
 • Ľahko prenosné: 4kg pri 5m variante
 • Krytie IP67: vode a prachu odolný
 • Robustná konštrukcia IK10
 • Podľa STN EN 62752
 • Nabíjačka certifikovaná VDE / ÖVE / CE
 • Výrobné haly certifikované VDE / ÖVE
 • Vyrobené v EU
 • Postriebrené kontakty zaručujú lepšiu životnosť
 • GPS pri GSM verziách
 • V dodávke je aj kvalitná taška, do ktorej sa zmestia aj nástavce
 • Akustická a vibračná spätná väzba pri ovládaní
 • Dotykové ovládanie bez fyzických tlačidiel
 • Moderný dizajn
 • 16mm ľahko ohybný kábel pre jednoduchú manipuláciu
 • LED indikácia na nabíjačke aj na konektore
 • Ovládanie aj v prípade mokrej jednotky cez dotykové ovládanie

Nabíjanie s NRGkick

Vďaka štandardizovanému konektoru Typ 2 je možné nabíjačku pripojiť do každého auta určeného pre Európsky trh a rýchlo nabíjať 1-, 2- alebo 3-fázami s výkonom až 22kW. Na druhej strane nabíjačky sa nachádza konektor pre inteligentné nástavce. V balení nájdete nástavec CEE 32A 5-pólový, ostatné nástavce (CEE 16A 5-pól, STN 13A a Typ 2 32A, ďalšie na vyžiadanie) je možné dokúpiť ako príslušenstvo. S použitím konektora Typ 2 sa dá ICCB nabíjačka použiť ako bežný nabíjací kábel, ktorý pripojíte do wallboxu.

Po zasunutí nabíjačky do zásuvky prebehne pred zahájením nabíjania kontrola nabíjacej stanice, zásuvky a elektrickej siete. Kontrola stanice prebieha kvôli obsahu ochrany pred hladkými jednosmernými prúdmi 6mA (RCMU) a ochrany pred reziduálnym prúdom 30mA (RCD). Ďalšou dôležitou kontrolou pred nabíjaním je správna funkcia vnútorného stýkača, správne uzemnenie nabíjačky a správne zapojenie zásuvky (napr. zámena fáz). Uzemnenie je skontrolované cez impedančnú slučku. Nabíjací cyklus sa spustí len v prípade, že je všetko v poriadku.

Ovládanie nabíjacej stanice NRGkick

Pre zahájenie nabíjania a nastavenia nabíjacieho prúdu (krokovo po 1A) nie je potrebné používať mobilnú aplikáciu. Nabíjačka v základnom nastavení funguje ako Plug&Charge, to znamená, že sa ihneď po zapojení do auta zaháji nabíjací cyklus. Výhoda NRGkick ale spočíva v mobilnej aplikácii, cez ktorú môžete nabíjačku ovládať aj na diaľku. Vďaka možnosti priameho nastavenia max. možných kWh pre nabíjací cyklus je možné predĺžiť životnosť batérií (nabíjanie batérií na 80% je k batériám z dlhodobého hladiska výrazne šetrnejšie). Ak máte v určitom časovom rozsahu možnosť odoberať lacnejšiu elektrinu, určite oceníte funkciu časovača alebo priamo týždenného časového plánu. Vďaka časovému plánu je možné si rozvrhnúť nabíjanie na 7 dní 24 hodín a dokonca určiť pre jednotlivé časy nabíjací prúd.

Len ovládanie nie je všetko, ako majiteľ elektromobilu Vás určite zaujíma koľko elektriny nabíjaním spotrebujete. Vďaka zabudovanému elektromeru Vám tento údaj vie NRGkick poskytnúť nie len detailné štatistiky o spotrebe v kWh za jednotlivé nabíjacie cykly ale aj štatistiky o napätí, prúde a frekvencii, na každú fázu samostatne. Tieto údaje si viete samozrejme pozrieť aj počas nabíjania v reálnom čase. Do aplikácie je možné zadať aj cenu za kWh, týmto získate rýchly prehľad o cene nabíjania.

Ďalšie funkcie

Ochrana pred krádežou

O nabíjačku nie je potrebné sa strachovať ani pri nabíjaní na verejnosti. Zlodeji nemajú žiadnu šancu vďaka uzamykaciemu mechanizmu. Po zahájení nabíjacieho cyklu sa obe konektory uzamknú a uvoľnia sa až po odomknutí cez aplikáciu.

Ochrana pred neautorizovaným ovládaním

Dotykové ovládanie na nabíjačke môže lákať napríklad deti, ktoré by vedeli zmeniť napr. nastavenia prúdu. Tomuto je možné zamedziť automatickým uzamknutím ovládania 20 sekúnd po vsunutí nabíjačky do auta. Nabíjačku je následne možné ovládať len cez aplikáciu a nastavenia meniť aj počas nabíjacieho cyklu.

Ochrana pred prehriatím zásuvky

Nabíjať je možné v ľubovoľnej zásuvke, táto zásuvka ale môže byť neudržiavaná, mastná alebo špinavá, čo môže spôsobiť zvýšený elektrický odpor, ktorý vedie k zvýšenej teplote pinov. Inteligentné konektory na každom jednom pine merajú teplotu, vďaka čomu vie následne nabíjacia stanica regulovať jednotlivé fázové prúdy pre zníženie tepoty v zásuvke a zamedzeniu požiaru. V prípade, že vyššia teplota stále pretrváva, nabíjací cyklus sa preruší a stanica Vás informuje LED signalizáciou a notifikáciou v aplikácii.

Ochrana pred elektrickým oblúkom

Pri vytiahnutí konektoru z auta počas prebiehajúceho nabíjacieho cyklu vzniká elektrický oblúk. Elektrický oblúk poškodzuje zásuvku v aute aj konektor v nabíjačke. Pokročilá funkcia tomuto problému zamedzuje tým, že nabíjací cyklus rýchlo vypne ešte pred tým, ako je konektor odobratý zo zásuvky auta.

Robustnosť a teplotná odolnosť

Nie je žiadnym tajomstvom, že nabíjacie stanice, hlavne wallboxy, majú problém s vyššími teplotami počas nabíjania. U NRGkick tento žiadne prehriatie nehrozí vďaka teplotnému rozsahu od -40°C až po +70°C.

Mobilná nabíjacia stanica musí byť tiež odolná. Mechanická odolnosť IK10 zaručí to, že pri páde na betón sa nabíjačka nepoškodí. Voda ani prach pre NRGkick tiež nepredstavuje žiaden problém vďaka krytiu IP67.

Automatický manažment záťaže

Ak sa počas nabíjania vyskytne nestabilita v elektrickej sieti (poklesne napätie), NRGkick automaticky zníži nabíjací prúd až kým sieť bude opäť stabilná.

Pripojenie na back-end systém pomocou protokolu OCCP 1.6

Voliteľná funkcia pripojenia nabíjačky na správcovské systémy za účelom predaja elektrickej energie cez komunikačný protokol OCCP. V prípade, že požadujete túto funkciu, je potrebné ju dopytovať predom.

Rozšíriteľné do budúcnosti

Až 4 možností pripojenia (Bluetooth, WiFi, Cloud, GSM/SIM) zabezpečia vyspelosť nabíjacej stanice aj do budúcnosti cez aktualizácie firmvéru a softvéru (aplikácie). Už dnes sú naplánované funkcie, ktoré sa do stanice postupne pridávajú.

Plánuje sa napríklad integrácia do fotovoltických systémov. Stanica komunikuje so striedačom (Fronius, SMA, SolarEdge alebo Kostal) a nabíja len zostatkovým prúdom, ktorý by sa inak posielal za pravdepodobne menej výhodné ceny do siete.

Striedače Fronius v eshope

Striedače Kostal v eshope

Mohlo by Vás zaujímať

Budúcnosť dopravy je v elektromobilite
Budúcnosť dopravy

Elektromobilita na Slovensku naberá v posledných rokoch na sile. Vedúca spoločnosť v distribúcii štandardných a inovatívnych

Nabíjacie stanice i-CHARGE CION
Nabíjacie stanice iCHARGE CION

Nabíjacie stanice od spoločnosti Schrack Technik vyznačujúce sa kompaktným a priaznivým dizajnom v rôznych verziách.

Verejné nabíjanie elektromobilov
Verejné nabíjanie EV

Vďaka zvyšujúcemu dopytu po verejne dostupných nabíjacích staniciach sa začínajú prevádzkovať zatiaľ menšie nabíjacie parkoviská, na ktorých je možné ...